اخبارحق سلامتسیاست گذاری سلامت

کمک‌هزینه درمان ناباروری به ۱۰هزار زوج اعطا می‌شود

مدیرعامل بنیاد ۱۵ خرداد از اعطای کمک‌هزینه درمان ناباروری به ۱۰هزار زوج در سال جاری خبر داد.

نخستین رویداد روایت‌محور با موضوع جوانی جمعیت و معرفی الگوهای موفق فرزندآوری و فرزندپروری به‌همت بنیاد ۱۵ خرداد ستاد اجرایی فرمان امام(ره) و با حضور مدیرعامل بنیاد و معاون امور زنان و خانواده ریاست‌جمهوری برگزار شد.

در این مراسم تعدادی از زوجین دارای ۳ فرزند به بالا، تجارب خود از لحظات ناب فرزندپروری و مدیریت خانواده و امورات زندگی کنار تحصیل و اشتغال پس از تولد فرزندان‌شان را به‌صورت “تد” روایت کردند.

مدیرعامل بنیاد ۱۵ خرداد در این مراسم اظهار داشت: در سال جاری ستاد اجرایی فرمان امام کمک‌هزینه درمان ناباروری ۱۰ هزار زوج نیازمند را از طریق بنیاد ۱۵ خرداد پرداخت خواهد کرد، تاکنون ۱۱۰۰ خانواده متقاضی دریافت این تسهیلات را شناسایی و به بانک عامل معرفی کرده‌ایم.

حمیدرضا علیان‌زادگان با بیان این‌که “حمایت از خانواده‌های دارای ۳ فرزند از دیگر اقدامات در دستور کار ماست”، افزود: در طرح “لبخند مادری”، بسته‌هایی شامل ۴۰ قلم کالای ضروری مورد نیاز نوزاد به‌ارزش معادل ۴ میلیون تومان از بدو تولد تا دوسالگی کودک را اهدا خواهیم کرد.

وی افزود: این بسته‌ها با اولویت خانواده‌های نیازمند یا سربازان و دانشجویان دارای ۳ فرزند به بالا و خانواده‌های دارای فرزند چندقلو ارائه خواهد شد.

علیان‌زادگان ادامه داد: از فردا توزیع این بسته‌ها از استان البرز آغاز می‌شود و در سال جاری بیش از ۷۰۰۰ بسته بین جامعه هدف توزیع خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: در باشگاه مادر و کودک مثبت پنج نیز خدمات پزشکی، دندانپزشکی، مشاوره سلامت، بهداشت، تغذیه، دارو و… به مادران از زمان بارداری تا ۳سالگی نوزاد ارائه خواهد شد. اولین مرکز در شهریورماه افتتاح می‌شود و بر اساس بازخورد این مرکز آزمایشی، در ۱۰ استان این طرح را گسترش خواهیم داد.

مدیرعامل بنیاد ۱۵ خرداد تصریح کرد: در بخش دیگری از برنامه‌های بنیاد، خدمات و کالاهای موردنیاز مادر و فرزند قبل از تولد تا ۵سالگی در بستر فضای مجازی و در پلت‌فرم خدمت‌رسان خانواده ارائه خواهد شد.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده نیز در این مراسم با قدردانی از خدمات ستاد اجرایی در حوزه جمعیت گفت: ستاد اجرایی فرمان امام مانند سایر زمینه‌ها در مسئله جوانی جمعیت نیز پیشرو بود و در سال‌های اخیر اقدامات مبتکرانه خوبی را اجرایی کرد.

انسیه خزعلی اضافه کرد: دولت سیزدهم مصمم است که براساس قوانین مصوب درخصوص لزوم رشد جمعیت و تشویق خانواده‌ها به فرزندآوری و تأکیدات مقام معظم رهبری دراین زمینه، با جدیت در تمام بخش‌ها به این مسئله به‌عنوان یک سیاست جدی نگاه کند و زمینه را برای افزایش جمعیت و تسهیل فرزندآوری خانواده‌ها فراهم کند.

در ادامه این مراسم، فاطمه قاسم‌پور، نماینده مجلس شورای اسلامی نیز گفت: امسال در آستانه روز جمعیت قوای سه‌گانه هم‌نظر هستند تا این مطالبه مردمی محقق شود. پیمایش اجتماعی فرزندآوری به‌عنوان یک دغدغه مطرح است و نرخ تمایل فرزندآوری ۲٫۷ است اما در جامعه این عدد به ۱٫۶ رسیده است.

 

انتهای پیام/

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا