اخباربیمه

مدیرکل بیمه سلامت استان لرستان: مشکل طرح نظام ارجاع بیمه همگانی در لرستان کمبود پزشک است

مدیرکل بیمه سلامت لرستان گفت: یکی از مشکلات حاد استان در طرح نظام ارجاع بیمه همگانی، بحث کمبود پزشک است.

دکتر شاهدخت فتحی بیرانوند در جلسه‌ای که به‌صورت ویدئو کنفرانس با مدیرعامل سازمان، مدیران ستادی و استانی برگزار شد، اظهار کرد: از مشکلات حاد لرستان در طرح نظام ارجاع بیمه همگانی، بحث کمبود پزشک است که در بعضی از شهرستان‌های استان علی‌رغم جمعیت بالا متأسفانه تعداد پزشک کافی نیست.

وی ادامه داد: در شهرستان‌های مثل خرم‌آباد، نورآباد و کوهدشت متأسفانه با کمبود پزشک مواجه هستیم که در شهرستان کوهدشت با جمعیت ۲۱ هزار نفر فقط ۴ تا پزشک وجود دارد که عمده مشکل ما در این زمینه است و باعث شده نتوانیم به‌خوبی برنامه طرح نظام ارجاع بیمه همگانی را پیش ببریم.

مدیرکل بیمه سلامت لرستان بیان کرد: انتظار می‌رود برای جبران کمبود پزشک این موضوع از طریق عقد قراردادها با درمانگاه، مراکز دولتی دانشگاهی و خصوصی رفع شود.

فتحی بیرانوند تصریح کرد: مشکل دیگری که در طرح نظام ارجاع بیمه همگانی که باعث کندی این طرح شده، مشکلات اطلاعات بیمه‌ای بیمه‌شدگان اعم از تغییر آدرس و تلفن است که اکثراً اطلاعاتی که در گذشته ثبت و در سامانه امید وجود دارد، اشتباه هستند.

وی ادامه داد: سعی کرده‌ایم از لحاظ اطلاع‌رسانی از همه ظرفیت‌ها و امکانات موجود برای طرح نظام اجرای بیمه همگانی استفاده کنیم اما متأسفانه این روند به‌کندی طی می‌شود.

فتحی بیرانوند اضافه کرد: امیدواریم با رفع این مشکلات درصد ویزیت پایه افزایش پیدا کند که در حال حاضر از جمعیت ۲۰۰ هزار بیمه شده مورد نظر در طرح نظام ارجاع بیمه همگانی حدود ۱۰۰ هزار بیمه شده را توانستیم منتسب کنیم و بقیه انتساب به خاطر کمبود منتسب نشده‌اند که ان شاء الله با رفع مشکلات این طرح به‌خوبی اجرا خواهد شد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن