اخبارکرونا

۹۰ درصد هزینه داروهای کرونا توسط بیمه سلامت پرداخت می شود

مدیرکل بیمه سلامت استان ایلام با اشاره به اینکه ۹۰ درصدهزینه داروهای کرونا افراد تحت پوشش، توسط بیمه سلامت پرداخت می شود گفت: ۹۰ درصد هزینه داروهای کرونا مانند رمدسیویر بصورت سرپایی برعهده بیمه سلامت است و در کلینیک های تنفسی تزریق می شود.

به گزارش خبرگزاری موج ایلام، نورالدین رحیمی مدیرکل بیمه سلامت استان ایلام در نشست هم اندیشی با اصحاب رسانه ایلام با اشاره به اینکه سال گذشته ۲۳۰ میلیارد ریال هزینه درمان بیماران کرونایی پرداخت شده که میانگین هزینه هر پرونده ۴۲ میلیون و ۸۶۰ هزار ریال بوده است،افزود: پنج هزار و ۳۷۷ پرونده بیمار کرونایی داشتیم که چهار هزار و ۶۶۷ بیمه شده تست آنها مثبت بوده است.

مدیرکل بیمه سلامت استان ایلام اظهار داشت: پروتکل های بهداشتی در برخی از شهرستان های استان بدرستی رعایت نمی شود و هر روز شاهد از دست دادن عزیزان بسیاری هستیم و رسانه ها باید در این خصوص اطلاع رسانی و به مردم هشدار داده شود.

رحیمی تصریح کرد:استان ایلام دارای ۳۵۰ هزار و ۷۷۱ نفر بیمه شده است که از این میزان ۲۲۵ هزار نفر در قالب صندوق روستاییان و عشایر، ۳۶ هزار و ۶۶۸ نفر سلامت همگانی، ۷۷۵ نفر صندوق بیمه ایرانیان، ۲۹ هزار و ۹۴۵ نفر سایر اقشار و ۵۷ هزار و ۸۵ نفر کارکنان دولت را تحت پوشش دارد.

وی خاطرنشان کرد: در استان ۵۴۲ بیمار خاص از جمله بیماران دیالیزی، تالاسمی، هموفیلی و ام اس تحت پوشش این بیمه قرار دارند و خدمات مرتبط با بیماری آنها بصورت رایگان انجام می شود.

مدیرکل بیمه سلامت استان ایلام با بیان اینکه ۳۸۹ مرکز در استان شامل آزمایشگاه، رادیو لوژی، پزشکان و پاراکلنیک، طرف قرارداد این بیمه قرار دارند،گفت: استان ایلام در زمینه طرح الکترونیکی کردن نسخ و اسناد بستری جزو سه استان پیشرو در کشور می باشد و تمام مطب پزشکان به این سامانه متصل هستند.

رحیمی افزود: طبق مصوبه دولت و مجلس بیمه شدگان بیمه سلامت تنها می توانستند به مراکز دولتی مراجعه کنند، اما اکنون با پایلوت قرار دادن استان برای اجرای طرح بیمه همگانی، بیمه شدگان بتوانند به بخش خصوصی با فرانشیز ۶۵ هزار ریال از خدمات پزشک عمومی بهره مند و در صورت نیاز به پزشک متخصص ارجاع داده شوند.

وی اظهار داشت: ۵۳ مرکز روستایی، ۱۱۴ پزشک خانواده روستایی، ۶۷ ماما و ۳۱ مرکز ترک اعتیاد با بیمه سلامت استان قرارداد دارند و در این زمینه جزو استان هایی هستیم که دارای بیشترین قراردادها نسبت به جمعیت هستیم.

وی ادامه داد: سال گذشته یک میلیون و ۲۴۵ هزار بار مراجعه به مراکز درمانی طرف قرارداد ثبت شده که بار مراجعات بدلیل شیوع کرونا همچنین ارائه خدمات بصورت الکترونیکی کاهش یافته اما در برابر آن میانگین هزینه ها بدلیل بالا رفتن قیمت داروها افزایش یافت.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن