اخبارسلامت الکترونیک

استقرار پرونده الکترونیک سلامت تا پایان بهار/ کاهش پرداختی بیماران با استمرار طرح تحول

به گزارش  حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در ادامه سنت شش ساله رئیس محترم جمهور جهت ارائه گزارش عملکرد سال گذشته و ارائه برنامه‌های پیش رو، روز شنبه با رییس جمهور دیدار کرد.

مهمترین برنامه های وزارت بهداشت در سال ۹۸

در این دیدار وزیر بهداشت ضمن ارائه گزارشی از فعالیت‌های انجام شده، اهم برنامه‌های سال آینده شامل استقرار پرونده الکترونیک سلامت تا پایان بهار، طرح پزشکی خانواده و نظام ارجاع و استمرار طرح تحول سلامت را به عنوان محور‌های اصلی برنامه‌های سال آتی ترسیم کرد.

وزیر بهداشت همچنین در حوزه بهداشت به توسعه رویکرد پیشگیرانه و بسیج همگانی برای مقابله با بیماری‌های غیرواگیر به ویژه دیابت، فشار خون و بهداشت روان تاکید کرد و توسعه بهداشت دهان و دندان عاری از پوسیدگی در مدارس، یکسره کردن ساعات ارائه خدمت در مراکز خدمات سلامت و فعال کردن یونیت‌های دندانپزشکی مراکز دولتی در شیفت بعد از ظهر را از جمله برنامه‌های این حوزه برشمرد.

نمکی در حوزه آموزش به طرح تحول نظام آموزش علوم پزشکی در راستای جامعه محور کردن آموزش پزشکی اشاره کرد و در حوزه درمان نیز ادامه طرح تحول نظام سلامت و بازنگری کتاب ارزش نسبی با رویکرد عدالت بین رشته‌ای و تغییر در نظام پرداخت به DRG و بحث توسعه خدمات پرستاری در منزل را از اهم برنامه‌ها دانست.

جلوگیری از واردات دارو‌های دارای تولید مشابه

وزیر بهداشت، جلوگیری از واردات دارو‌های دارای تولید مشابه و مکفی داخلی و تقویت و توسعه کمی و کیفی صنعت داروسازی و تجهیزات پزشکی داخلی برای ساخت داروها، تجهیزات و ملزومات پزشکی وارداتی را بعنوان برنامه‌های محوری حوزه دارو و تجهیزات پزشکی عنوان کرد.

در این جلسه، نمکی، جامعه محور شدن پژوهش و رویکرد پژوهش بر اساس نیاز کشور و نظام ارائه خدمت را از جمله رئوس برنامه‌های حوزه پژوهش در علوم پزشکی بیان کرد.

دستور رئیس جمهور بر استمرار طرح تحول سلامت با توجه به مناطق محروم

روحانی، رئیس محترم جمهور نیز در این دیدار توصیه‌هایی مبنی بر رسیدگی بیشتر به مردم به ویژه مناطق کمتر برخوردار و خدمات رسانی گسترده‌تر در جهت استمرار طرح تحول نظام سلامت و همچنین کاهش پرداختی بیماران داشتند و بر تأمین کامل دارو‌های اساسی و استقرار هر چه زودتر پرونده الکترونیک سلامت تاکید ویژه داشتند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

‫2 نظرها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن