به گزارش طبنا (خبرگزاری سلامت)، دکتر مهناز اشرفی، نایب رئیس هیئت مدیره انجمن ناباروری ایران اظهار کرد: علیرغم تلاش‌های صورت گرفته در امر درمان ناباروری در کشور طی ۲۰ سال گذشته پزشکان با مسائل و مشکلات فراوانی مواجه بوده‌اند.
وی با اشاره به خلاء‌های قانونی فراوان در امر درمان ناباروری گفت: به دلیل این مشکل بسیاری از مراکز ناباروری مجبور می‌شوند که فعالیت خود را  به سختی در امر ناباروری در موضوعات اهدای تخمک، جنین و رحم اجاره‌ای انجام دهند.

نایب رئیس هیئت مدیره انجمن ناباروری ایران بیان کرد: این مشکلات بارها به وزارت بهداشت و مسئولین اعلام شده و تلاش صورت گرفته تا خلاءهای موجود از پیش راه برداشته شوند.

اشرفی گفت: بر همین اساس و به دلیل مشکلات قانونی موجود قرار بر این شد تا انجمن ناباروری ایران جلسه مجمع عمومی‌ و فوق‌العاده را تشکیل دهد و پیرو این مسئله از دبیر انجمن کمیسیون‌ها دعوت به عمل آمد و تشکیل مجمع نیز دو بار در روزنامه‌های کثیرالانتشار اعلام شد.

وی با اشاره به اینکه رسمیت مجمع با حضور نماینده وزارتخانه است، گفت: متاسفانه علیرغم اطلاع و اعلام قبلی حضور نیافته و آن را کتبا به اطلاع انجمن نرساندند .

اشرفی ضمن انتقاد به عدم حضور نماینده وزارت بهداشت در این مجمع  گفت: پزشکان متخصص حضور یافته در این جلسه، شکایت خود را نسبت به بی‌تفاوتی وزارت بهداشت از نهادهای مختلف و مسئول پیگیری خواهند کرد.