قصور پزشکی

خطای پزشکی جان عارف لرستانی را گرفت؟

علت های متفاوتی درباره مرگ عارف لرستانی شنیده میشود, همسر عارف لرستانی میگوید خطای پزشکی باعث مرگ او شده است. معاون دانشگاه علوم پزشکی ایران توضیحاتی در خصوص فوت عارف لرستانی ارائه کرد.

علت اصلی مرگ عارف لرستانی

صبح امروز خبر درگذشت عارف لرستانیبازیگر جوان سریال های طنز تلویزیون اهالی هنر و مطبوعات را شوکه کرد. علت فوت لرستانی ایست قلبی در خواب عنوان شده و ظاهرا او سابقه هیچ بیماری هم از قبل نداشته است.عارف لرستانی

عارف لرستانی

هر چند خطای پزشکی در مرگ افراد مشهور بعد از درگذشت پر حاشیه عباس کیارستمی درباره چهره های سرشناس تکرار می شود اما این بار سپند امیرسلیمانی می گوید که بر اساس آخرین خبر از دوستش او به واسطه سکسکه در شب گذشته به بیمارستان مراجعه کرده است.

عارف لرستانی

عارف لرستانی قربانی خطای پزشکی؟

خشایار الوند فیلمنامه نویس هم روایتش را در رابطه با علت مرگ این بازیگر گفته است:«من تا چند لحظه پیش در منزل عارف لرستانی بودم و طبق شنیده های من ظاهرا دیشب ایشان سکسکه اش می گیرد و چون مدت طولانی سکسکه اش بند نمی آمده به همراه همسرش به بیمارستان می روند

آنجا دو آمپول آرامبخش البته دقیق نمی دانم، به او تزریق می شود و به خانه می آید و می خوابد اما متاسفانه در خواب سکته می کند. {درباره سابقه بیماری مرحوم لرستانی} عارف هیچ سابقه بیماری نداشت، ورزشکار بود و سیگار هم نمی کشید. متاسفانه عارف را خیلی زود از دست دادیم و باور مرگ او برای من و خیلی از دوستان دیگر سخت است. خیلی از دوستان و همکاران او الان در منزلش هستند و از این اتفاق شوکه اند و بسیار هم بی تابی می کنند. این اتفاق واقعا باورنکردنی بود.»

همچنین همسر عارف لرستانی در گفتگویش در رابطه با مرگ همسرش خطای پزشکی را تایید کرده است , مدعی شد که این هنرمند بر اثر قصور پزشکی جان خود را از دست داده است.

حالا روایت های متفاوتی از شیوه مرگ این بازیگر دوست داشتنی مطرح شده است که هنوز واکنشی از سوی مسئولان بیمارستان در پی نداشته است.


توضیح معاون دانشگاه علوم پزشکی ایران درباره فوت عارف لرستانی

دکتر رضا پایدار در گفت وگو با ایسنا در این باره گفت:معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی ایران بلافاصله پس از انتشار خبر درگذشت عارف لرستانی در رسانه ها و احتمال قصور پزشکی در مرگ این هنرمند، تحقیقات و بررسی های خود را آغاز کرد و وی در ساعات اولیه بامداد امروز، به علت سکسکه مقاوم به درمان، به بیمارستان عرفان تهران مراجعه کرده بود.

وی اظهار داشت:برای درمان سکسکه مقاوم به درمان وی، تزریق دارویی مربوطه انجام می شود و با حال عمومی و علائم حیاتی مناسب از بیمارستان مرخص می شود. وی حدود ساعت ۸ صبح در منزل دچار ایست قلبی می شود و به اورژانس ۱۱۵ اطلاع داده می شود.

پایدار اضافه کرد:در زمان حضور اورژانس ۱۱۵ وی فاقد هر گونه علائم حیاتی بوده است. در بررسی های اولیه مربوط به فوت این هنرمند، هیچ مستندی مبنی بر خطا یا قصور پزشکی وجود ندارد، اما برای اطمینان بیشتر این موضوع را پیگیری می کنیم.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ایران تصریح کرد:جسد مرحوم لرستانی باید برای بررسی های بیشتر و کالبدشکافی به سازمان پزشکی قانونی منتقل شود و پس از بررسی های تکمیلی، نتایج این پرونده از طریق رسانه ها اعلام می شود.

پیکر عارف لرستانی کالبد شکافی میشود

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن