اخباراخلاق پزشکی

امام جمعه شیراز :اخلاق پزشکی ایرانی،اسلامی در تمدن ما قابل افتخار است

نماینده ولی فقیه دراستان فارس و امام جمعه شیراز بیان داشت : می‌توان در بخش‌های پژوهشی، آموزشی و طراحی مدل‌ها از سامانه اخلاق پزشکی اسلامی ایرانی استفاده کرد، زیرا در تمدن ما ایرانیان نکاتی وجود دارد که باید به آن افتخار کرد و در امور آموزش و مهارت آموزی از آن استفاده شود و این موارد در امور زندگی، قابل اجرا و ارایه است.

آیت الله لطف الله دژکام روز یک‌شنبه در دیدار سرپرست و معاونان دانشگاه علوم پزشکی شیراز افزود: ارایه و انجام خدمات بهداشت و درمان و کار در دانشگاه  یک مسوولیت بسیار سنگین است ، ارایه خدمات سلامت به  پنج میلیون جمعیت استان فارس، گوشه ای از وظایف مجموعه سلامت فارس و دانشگاه علوم پزشکی شیراز است.

امام جمعه شیراز  بر اهمیت صمیمیت و ایجاد مسیر همکاری و تعامل بین نهادها و ارگان ها در راستای پیشبرد اهداف سلامت و تلاش برای ایجاد مشارکت در راستای سیاست های کلی سلامت ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری تاکید کرد.

آیت الله دژکام با اشاره به رویکرد جدی و عمیق وزیر بهداشت در رابطه با موضوع مهم  آموزش و پژوهش  در حوزه بهداشت و درمان، گفت: باید نسبت به مسایل آموزشی بازنگری انجام شود.

نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهادت سردار حاج  قاسم سلیمانی ، گفت: اعتقاد ما بر این است که خدمتگذار مردم بودن، نتیجه خوبی در پی دارد که شهادت سردار سلیمانی، نتیجه این اعتقاد، عظمت، شخصیت و رفتار نیکو است.

امام جمعه شیراز ابراز امیدواری کرد تا با تلاش مسوولان مجموعه سلامت فارس و جامعه دانشگاهی، همگی از خدمت گذاران امام زمان(عج) بوده و پرونده قابل توجهی در پیشگاه خداوند داشته باشیم.

عزم جدی و تلاش در امور آموزش اخلاق پزشکی و مهارت‌های زندگی

در نخستین دیدار سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شیراز با نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز، بر عزم جدی و تلاش در امور آموزش اخلاق پزشکی و مهارت های هفت گانه زندگی در مهارت آموزی و تصمیم گیری های بالینی دانشجویان پزشکی و همچنین اجرایی و کاربردی بودن پایان نامه های دانشجویی، تاکید شد.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز در این دیدار گفت: فقدان سردار بزرگ اسلام و ایران شهید سپهبد حاج  قاسم سلیمانی  قلب همه مردم را به درد آورد.

دکتر مهرزاد لطفی سخنرانی کوبنده امام جمعه شیراز در خطبه‌های نماز جمعه گذشته را بسیار روحیه بخش برشمرد و عنوان کرد: جامعه دانشگاهی نیز به عنوان سربازان نظام مقدس جمهوری اسلامی، ادامه دهنده راه آن سردار بزرگ است.

او با ارایه گزارشی درباره برگزاری مراسم های بزرگداشت آن سردار رشید اسلام، از اعزام کاروان کارکنان دانشگاه برای شرکت در مراسم تشییع شهید سپهبد حاج  قاسم سلیمانی در تهران خبر داد.

لطفی با معرفی مشاور عالی و معاونان خود، درباره فعالیت های نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه که در کشور برای نخستین بار به ثبت رسیده است، توضیحاتی ارایه داد.

سرپرست دانشگاه هدف از این دیدار را بهره مندی از بیانات و هم اندیشی نماینده ولی فقیه در استان فارس برشمرد و از آیت الله دکتر دژکام برای شرکت در نشست های هیات رییسه و هم اندیشی و استفاده از نقطه نظرات تاثیرگذار او در راستای پیشبرد اهداف سلامت، دعوت کرد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن